Vyberte si jazykovou verzi stránek: CzechEnglishGermanRussianPolandItalianSpanishFrenchHungarianChineseJapanese

Konopiště a okolí - ubytování, turistika, zábava, kultura


Konopiště

PENSJONAT KONOPISZTE

PENSJONAT KONOPISZTE Chcecie przeżyć romantyczną noc z przyjaciółką i poprosić ją o rękę, romantyczny miesiąc miodowy, spokojny tygodniowy urlop z rodziną lub podczas wyjazdu służbowego tylko na chwilę zatrzymać się w sercu Czech i w spokojnej atmosferze spotkać się z ważnymi partnerami handlowymi? Pensjonat Konopiszte spełni Państwu wszystkie te życzenia.

Chcą Państwo spędzić spokojne wczasy pośród malowniczej przyrody w podzamczu, jednego z najpiękniejszych czeskich zamków Konopiszte. Chcecie znaleźć spokój, romantykę, odpowiednie warunki dla dzieci a przy tym być w środku Czeskiej Republiki, niedaleko Pragi i być w kontakcie z całym światem, swoją rodziną, firmą przez PC? Wyjątkowością Pensjonatu Hotel Konopiszte jest nie tylko jego położenie, ale również jego umieszczenie - w budowie Muzea historycznych motocykli. Przez wielką szklaną szybę mogą Państwo podziwiać piękno największej czeskiej ekspozycji motocyklowych weteranów.

Pension Konopiště Pension Konopiště Pension Konopiště

ZAMEK KONOPISZTE

ZAMEK KONOPISZTE Zamek Konopiszte jest położony 35 kilometrów na południe od stolicy Czeskiej Republiki. Słusznie uważany jest za jeden z najładniejszych zamków, posiada najpiękniejsze i największe zbiory i mobiliarz. Znajdą Państwo tutaj unikalne Muzeum motocykli, w którym jest wystawiona część największej czeskiej kolekcji motocykli.

MUZEUM MOTOCYKLI

MUZEUM MOTOCYKLI NETVOŘICE Muzeum oprócz kompletnej kolekcji fabrycznej produkcji Jawa, jest orientowane na motocykle z przyczepką, trzykołowe i czterokołowe motocykle Velorex, stabilne silniki i traktory. W muzeum wystawiono więcej niż 150 różnych eksponatów. Tylko 4 kilometry od muzea znajduje się unikalne Muzeum Wojskowe w Lešanach.

 

MUZEUM MOTOCYKLI KONOPISZTE Muzeum dokumentuje fabryczną produkcję motocykli i sportowe sukcesy czeskich marek osiągnięte w XX wieku. Największymi okazami są: motocykl Franciszka Šťastného, na którym wygrał wicemistrzostwo świata, biało-złota ČZ 500 Vatikán, Jawa boxer 420, ekspozycja motocykli jeżdżących po płaskim torze. Ekspozycja jest dopełniona video projekcją i nagrodami które były wygrane w wyścigach.

 

 

Podczas pobytu w Czeskiej Republice nie można nie wykorzystać sposobności i nie zwiedzić Państwowego Zamku Konopiszte z największymi w Czeskiej Republice zbiorami mobiliarze, łowieckich trofeów, przedmiotów artystycznych; z przepięknym parkiem, różanym ogrodem i dobrym dojazdem z Pragi (45 km). Do tradycji należy przynajmniej raz w życiu zwiedzić Konopiszte, tak samo jak Teatr Narodowy, Muzeum Narodowe czy Zamek Karlsztejn. Zamek Konopiszte leży niedaleko miasta Beneszów, między dwiema historycznymi, czeskimi rzekami Sazawą i Wełtawą.

Czeskiemu i zagranicznemu turyście oferuje dosłownie wszystko, kraj jest przetkany rowerowymi i turystycznymi trasami, najbliższa okolica to malownicza przyroda, możliwość kąpieli, pola golfowe, bajkowe miejsca do łowienia ryb, muzea techniczne, agroturystyka i jeździectwo, możliwość uprawiania wodnych sportów itd.) Cały region cechują dwie pozornie nie dające się połączyć walory – dobry dojazd i spokojne otoczenie. Na Konopiszte można znaleźć unikalne Muzeum motocykli, gdzie została wystawiona największa czeska kolekcja motocykli, niedaleko Konopiszte w Lešanach znajdą Państwo również Wojskowe Muzeum ciężkiego sprzętu technicznego.

Sam zamek Konopiszte obok Karsztejna, Staromiejskiego Ratuszu i zamku Głęboka jest najbardziej znanym miejscem w Czeskiej Republice, gdzie odbywają się obrzędy weselne, Dla tego typu uroczystości Konopiszte ma dostatek miejsc kwaterunkowych i odpowiednie zaplecze gastronomiczne.

Chcą Państwo spędzić spokojny urlop pośród malowniczej przyrody w podzamczu, jednego z najpiękniejszych czeskich zamków Konopiszte. Chcecie znaleźć spokój, romantykę, odpowiednie warunki dla dzieci a przy tym być w środku Czeskiej Republiki, niedaleko Pragi i być w kontakcie z całym światem, swoją rodziną, firmą przez PC ? Takie zakwaterowanie i usługi proponuje nowo otarty Pensjonat Konopiszte ****

 

Copyright © 2007-2021 Konopiszte.eu, wszystkie prawa zastrzeżone | Produced by FUMI